A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Миколаївської селищної ради Сумського району Сумської області

Пам'ятні дати

10 вересня щорічно відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам.

      Він був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров'я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам.

    Самогубство в сучасному світі є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. За даними міжнародних організацій, половина всіх насильницьких смертей припадає на випадки суїциду. Щорічно на такий злочин вирішується близько мільйона людей в усьому світі.

https://3.bp.blogspot.com/-f89X-tG2CBI/WixPawLQc5I/AAAAAAAAFgg/13h2vII0mj4eGDrCX25d8fDbLDvtU-4CACLcBGAs/s320/devushka.jpgЦей день — один із способів звернути увагу людей на цю сумну статистику. Адже тенденції ведуть до того, що з кожним роком суїцидів в розвинених країнах стає все більше і більше. Найбільша частка суїцидів фіксується в країнах Східної Європи. Найменше самогубств здійснюють в Латинській Америці і державах, в яких офіційно релігія є іслам. По країнах африканського контитенту міжнародні організації практично не володіють статистикою по суїцидам.

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі є трагічною реальністю для всіх наших суспільств. Це серйозне  порушення прав дітей, що завдає довготривалих  та часто згубних наслідків на все їхнє життя.
https://2.bp.blogspot.com/-_Rk4Jw6Ncmk/WixSZOWqMXI/AAAAAAAAFgs/WqP71cDvmGsLaNOAetz-FCX1Pxonj1odgCLcBGAs/s320/ac6e85833ba60ce30335d0e5fab4fee7.jpgЩоб запобігти цим злочинам, притягнути кривдників до відповідальності та захистити жертви, Раді Європи та її державам-членам необхідно забезпечити, щоб батьки, викладачі, громадські організації та особи, що приймають рішення, не відвернулись від проблеми, а привернули до неї увагу, обговорили способи та здійснили практичні кроки до її вирішення. Таким чином завданнями Європейського дня є: - підвищення обізнаність громадськості про сексуальну експлуатацію та сексуальне насильство над дітьми та необхідність запобігання таким діям;
-  сприяти відкритому обговоренню питань захисту дітей від  сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також допомогти запобігти та усунути випадки стигматизації жертв;
- сприяти ратифікації та імплементації Ланцаротської конвенції - унікального документа з юридично забов´язуючими характером, який забов´язує держави криміналізувати всі форми сексуального насильства над дітьми та роз´яснює шляхи боротьби з ним;

- підтримувати темп і увагу на необхідності продовження захисту дітей від сексуальної експлуатації  та сексуального насильства.
 

Цей день присвячено дітям та всім, хто взаємодіє з дітьми в особистій та професійній якості: батьки, влада на місцевому, регіональному та національному рівні; фахівці, що працюють з дітьми, в в тому числі викладачі, спортивні тренери, працівники правоохоронних органів тощо; громадські організації; приватний сектор.
Проблема сексуального насильства над дітьми є  проблемою прихованою. Надзвичайно важливо встановити кількість потерпілих дітей. За оціночними даними Ради Європи кожна п´ята дитина  страждає від різних форм сексуального насильства. Часто засоби інформації, висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства,  були викрадені чи навіть вбиті, описують злочинців-незнайомців, але важливо знати, що такі злочини не є типовими. Особи, які скоюють сексуальне насильство над дітьми, у 8 випадків із 10 (за даними NSPCC) зазвичай є добре знайомими людьми для дитини. Це можуть бути члени сім´ї, друзі, сусіди. Деякі з них працюють на посадах, що передбачають постійний контакт з дітьми, деякі мають авторитетні позиції та користуються довірою і повагою серед інших дорослих. У випадку, коли агресор є близьким родичем, дитина може не розповідати про насильство аж допоки не стає дорослою. А може не розповісти ніколи. То ж будьте уважні до своїх дітей, вмійте їх вислухати, почути, допомогти у вирішенні їх дитячих проблем - навіть якщо вони видаються вам несуттєвими, дріб´язковими. Довіряйте дітям і вони довірятимуть вам, що значною мірою вбереже їх від можливих непередбачуваних ситуацій.

 

16 листопада - Міжнародний день толерантності (терпимості)


    Міжнародний день толерантності (терпимості) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.
https://1.bp.blogspot.com/-HyzifvJuT1I/Wi09KnYp6II/AAAAAAAAFhc/o1LIZgkgE0AWa-yrUyQaB5yqwD2BoPdEgCLcBGAs/s320/wtd2.jpgУ ній йдеться про рівність людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.
    Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. 
      У статті 2 Декларації говориться, що для  того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини. Обов´язково розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівності прав та можливостей для всіх груп та окремих людей. Ратифікація документів  та створення законодавства це тільки перший крок для формування реальної толерантності в суспільстві. Навіть, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність - це ознака нашого життя. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути не просто "такими як всі", а поважати інших, вміти висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначає День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів Організації Об´єднаних Націй. Кожен з нас повинен прагнути  підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування.
      Терпимість допомагає вижити людству як виду. Чим кращі взаємовідносини будуть між людьми, тим більше шансів вирішити різні проблеми: екологічні, технологічні та інші.

 

20 листопада - Всесвітній день дитини
 

      У 1954 Генеральна Асамблея ООН  рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

https://4.bp.blogspot.com/-WLX3IBq28dw/Wi12kU6y50I/AAAAAAAAFhw/Vb1o3PyzKsYinpp39freEgACct1hVQcOACLcBGAs/s320/friends-holding-hands-around-the-world-vectorstockhappykidshol.jpg

ООН запропонувала урядам святкувати цей День в будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним. 20 листопада знаменує день, в який Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році - Конвенція  про права дитини.

     Конвенція ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.

Діти, як найбільш вразлива частина суспільства,  гостро переживають наслідки самих серйозних суспільних проблем: криза сімї, бідність, недостатність механізму захисту прав тощо. Абсолютно здоровими народжуються менше третини дітей. Кожна сьома дитина виховується в неповній сімї. У соціально несприятливих умовах, не отримуючи необхідного виховання і освіти, проживають 6 млн. підлітків.

 

 

 

 

 

 

25 листопада – Міжнародний день усунення насильства проти жінок

 

https://2.bp.blogspot.com/-Up8YpL01C9o/Wi14z7pSSoI/AAAAAAAAFh8/m-1BnKJqxrMXHien7XgDE_T0aecUdOEYACLcBGAs/s1600/1353817666.jpg    17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем ​​боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. ООН запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.                       

  Історичною передумовою Дню стала подія, що відбулася в 1961 році в Домініканській Республіці, коли за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо було по-звірячому вбито три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

    У цей же день розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти гендерного насильства». Метою акції є привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Щорічну акцію «16 днів проти насильства» ініційовано Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. З того часу понад 1000 організацій та громадян з понад 100 країн світу щороку проводять заходи в рамках однойменної кампанії, закликаючи до припинення усіх форм насильства проти жінок. З 2000 року цю ініціативу підтримує і Україна.

    Символом проти всіх форм насильства над жінками, збереження материнства є біла стрічка, яка також використовується в усіх схожих випадках. В останні роки її існування поступово стає відомим у дедалі більшій кількості країн.
 

1 грудня - Всесвітній день порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми

    Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

https://4.bp.blogspot.com/-h7zK8IjY5j4/Wi2Bpp3HiiI/AAAAAAAAFig/LOtuzjACaF8IUgZ58kclGvVqxTl2Ea3hwCLcBGAs/s1600/200px-Scarlet_Red_Ribbon.svg.png     Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
За даними ООН, поширення епідемії СНІДу у світі в цілому сповільнилися. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він становить 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок. За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 825 тисяч.

     У 2003 році всеукраїнська мережа ВІЛ-інфікованих людей, виступила з ініціативою замінити назву з "Дня боротьби зі СНІДом" на "День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми". Мета перейменування досить гуманна - підвищити рівень толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

      Україна продовжує займати одне з провідних місць за темпами зростання епідемії ВІЛ/СНІД. І ці проблеми є не тільки медичними, а головним чином соціальними і духовними. Реальну загрозу для суспільства становить вихід епідемії за межі груп ризику. Протягом останніх років відмічаються зміни у структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції. На сьогодні основним шляхом передачі вірусу ВІЛ є статевий шлях. Відбулися радикальні зміни і у віковій структурі ВІЛ-інфікованих. Якщо на початку епідемії ВІЛ-інфікованих становили чоловіки, то на сьогодні їх кількість знизилась. Відповідно - збільшується кількість ВІЛ-інфікованих жінок та кількість дітей, народжених ними.

      1 грудня -  День порозуміння з ВІЛ-інфікованими людьми. Соціальний статус, вік і зовнішність людини не можуть свідчити про наявність або відсутність  у неї  ВІЛ. Ніхто не застрахований від будь-якої хвороби, в тому числі і СНІДу, але кожен з нас може володіти знаннями безпечної поведінки. ВІЛ - вірус, що руйнує захисну систему організму, ВІЛ не передається через дружбу.

    Червона стрічка, стрічка кольору крові стала атрибутом всіх організацій, які займаються проблемами, пов’язаними з профілактикою і лікуванням ВІЛ/СНІДу, а також захисту прав хворих. Це символ протесту проти дискримінації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Це символ надії, що в найближчому майбутньому будуть знайдені ліки, що вилікують від ВІЛ-інфекції.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень